WorldofBoardGames.com - Nya produkter https://www.worldofboardgames.com Nya produkter hos worldofboardgames.com Mon, 10 Dec 2018 16:48:36 GMT Mon, 10 Dec 2018 16:48:36 GMT Bean Boozled - Minion Mania Board Game [i lager] https://www.worldofboardgames.com/bean-boozled-minion-mania-board-game Minion Mania is a hilarious board game that combines BeanBoozled with the humour and entertainment of the iconic Minion characters. Mon, 10 Dec 2018 16:48:36 GMT Bamse Aktivitetsspel https://www.worldofboardgames.com/bamse-aktivitetsspel Mon, 10 Dec 2018 12:08:25 GMT Det Stora Djungelloppet [i lager] https://www.worldofboardgames.com/det-stora-djungelloppet Slå tre tärningar och flytta antingen din elefant, din tiger eller din apa. Du måste få alla djur över mållinjen först av alla för att vinna den vilda jakten genom djungeln! Ett spel med högt tempo för barn! Thu, 06 Dec 2018 15:39:46 GMT Late Night Alias [i lager] https://www.worldofboardgames.com/late-night-alias I den här Alias-spelversionen för vuxna ska spelarna förklara olika ord med hjälp av andra uttryck och få sina medspelare att gissa rätt så snart som möjligt. Men var beredd på att rodna, för det här Alias-spelet tänjer på gränserna ... Thu, 06 Dec 2018 15:26:59 GMT Go Go Eskimo [i lager] https://www.worldofboardgames.com/go-go-eskimo Flytta äventyrarna längs stigen och försök samla så många fiskbrickor av samma sort som möjligt! Den spelare som har störst fångst vid spelets slut vinner! Använd rätt strategi och hoppas på det bästa, så vinner du det här äventyrsspelet för hela familjen! Thu, 06 Dec 2018 15:08:58 GMT Ninja Rush [i lager] https://www.worldofboardgames.com/ninja-rush Vänd på ett kort och lyd Senseins befallning! Spelarna turas om att vända på timglaset på spelbrädet enligt instruktionerna på korten. Om sanden rinner ut riskerar du att förlora! Ett familjespel med fart och action! Thu, 06 Dec 2018 10:55:41 GMT Bamse och Dunderklockan https://www.worldofboardgames.com/bamse-dunderklockanspelet Ett spel baserat på filmen Bamse och jakten på dunderklockan. Bamse och hans vänner letar i Vitsippeskogen efter skatter med hjälp av skattkartor. Sat, 01 Dec 2018 10:31:15 GMT Skellefteå AIK Spelet [i lager] https://www.worldofboardgames.com/skelleftea-aik-spelet Skellefteå AIK-spelet är ett spel över generationsgränserna. Var Hardy en bättre kapten än Jimmie? Vad minns du från SM-gulden? Vem är Skellefteå AIK:s bästa spelare genom tiderna? Fri, 30 Nov 2018 12:18:12 GMT Exit: The Game - The Mysterious Museum (ENG) [i lager] https://www.worldofboardgames.com/exit-the-game-the-mysterious-museum-eng You are on a trip to the Florence Natural History Museum, intent on visiting the sunken treasure of the Santa Maria. Your relaxing day at the museum is quickly derailed by an incredible adventure! Tue, 27 Nov 2018 12:45:31 GMT Legends of Andor: Dark Heroes (Exp.) [i lager] https://www.worldofboardgames.com/legends-of-andor-dark-heroes-exp The land of Andor is in danger. From the forests and mountains, enemies are advancing towards the castle of old King Brandur. Only your band of heroes stands in their way. Will you succeed in defending the castle and protecting Andor? Tue, 27 Nov 2018 12:43:48 GMT Kingdomino: Age of Giants (Exp.) [i lager] https://www.worldofboardgames.com/kingdomino-age-of-giants-exp Hide your crowns, giants are on their way! Tue, 27 Nov 2018 12:39:56 GMT Trollfjord [i lager] https://www.worldofboardgames.com/trollfjord All trolls must follow the mountain spirit‘s call! Tue, 27 Nov 2018 12:33:13 GMT Final Fantasy TCG: Starter Set IX (50 kort) [i lager] https://www.worldofboardgames.com/final-fantasy-tcg-starter-set-ix-50-kort Tue, 27 Nov 2018 07:18:25 GMT Final Fantasy TCG: Starter Set 0 (50 kort) [i lager] https://www.worldofboardgames.com/final-fantasy-tcg-starter-set-0-50-kort Tue, 27 Nov 2018 07:17:53 GMT Rick and Morty: The Rickshank Rickdemption Deck-Building Game [i lager] https://www.worldofboardgames.com/rick-and-morty-the-rickshank-rickdemption-deck-building-game You want to know more about Rick and Morty: The Rickshank Rickdemption Deck-Building Game? We can tell you everything you want to know … for money. Tue, 27 Nov 2018 07:04:35 GMT Monopoly: Rick and Morty Edition [i lager] https://www.worldofboardgames.com/monopoly-rick-and-morty-edition Wubalubadubdub it's Rick and Morty MONOPOLY! Join Rick, Morty and the Smiths as you gallivant your way to victory in Rick and Morty MONOPOLY! Tue, 27 Nov 2018 07:00:57 GMT Isle of Skye: Druids (Exp.) [i lager] https://www.worldofboardgames.com/isle-of-skye-druids-exp Isle of Skye: Druids, the second expansion for Isle of Skye, can be played with the base game on its own or with the base game and the Journeyman expansion. Tue, 27 Nov 2018 06:58:58 GMT Caverna: The Forgotten Folk (Exp.) https://www.worldofboardgames.com/caverna-the-forgotten-folk-exp Forgotten Folk consists of eight different species or race packs such as elves, dark elves, and trolls, and now each player in Caverna can be one of these species instead of only the dwarves in the base game. Tue, 27 Nov 2018 06:57:26 GMT Arkham Horror: The Card Game - Guardians of the Abyss: Scenario Pack (Exp.) https://www.worldofboardgames.com/arkham-horror-the-card-game-guardians-of-the-abyss-scenario-pack-exp Fri, 23 Nov 2018 14:20:58 GMT Narcos: The Board Game https://www.worldofboardgames.com/narcos-the-board-game Fri, 23 Nov 2018 14:18:19 GMT The Grizzled: Armistice Edition https://www.worldofboardgames.com/the-grizzled-armistice-edition Fri, 23 Nov 2018 14:17:36 GMT Santa Maria: American Kingdoms [i lager] https://www.worldofboardgames.com/santa-maria-american-kingdoms Fri, 23 Nov 2018 14:15:16 GMT Catan Scenario: Crop Trust [i lager] https://www.worldofboardgames.com/catan-scenario-crop-trust Fri, 23 Nov 2018 13:57:19 GMT Kick-Ass: The Board Game [i lager] https://www.worldofboardgames.com/kick-ass-the-board-game Nobody said being a hero would be easy. Fri, 23 Nov 2018 13:54:32 GMT Pokemon: Sun & Moon Lost Thunder Booster Box (36 Boosters) [i lager] https://www.worldofboardgames.com/pokemon-sun-och-moon-lost-thunder-booster-box-36-boosters Over 210 cards 7 powerful Prism Star cards, including 3 Stadium cards 13 Pokémon-GX and 4 Ultra Beasts More than 20 Trainer cards Wed, 21 Nov 2018 15:22:56 GMT Shadows: Amsterdam [i lager] https://www.worldofboardgames.com/shadows-amsterdam Follow the clues. Solve the case. Wed, 21 Nov 2018 14:53:42 GMT Labyrint 3.0 (TV) https://www.worldofboardgames.com/labyrint-3-0-tv Barnens favorit från TV! Är du segare än slajm och redo för att bli utmanad i fyra nya fantastiska spel? Wed, 21 Nov 2018 11:13:17 GMT Name It [i lager] https://www.worldofboardgames.com/name-it Det Ljudbaserade frågespelet! Lyssna... och känn igen ljudet! Wed, 21 Nov 2018 10:39:03 GMT Cobra Paw (SVE) [i lager] https://www.worldofboardgames.com/cobra-paw-sve Tassa iväg med segern som en ninja! Behärskar du tekniken som Mästare Mjau? Wed, 21 Nov 2018 09:14:52 GMT Quiznödig - På resan https://www.worldofboardgames.com/quiznodig-pa-resan Quiznödig är en serie underhållande frågespel med kul och utmanande frågor för alla tillfällen. Spelen är lätta att ta med på resan och perfekta efter middagen eller på festen om någon plötsligt skulle bli quiznödig… Tue, 20 Nov 2018 16:06:01 GMT